Mała walizka podróżna na kółkach - idealny partner na wakacyjne wypady za miasto

Lato to czas na udaną podróż i wypoczynek. Pakujemy walizkę i wyjeżdżamy w podróż. Mówiąc o walizkach podróżnych kojarzyć się nam może stara płyta pilśniowa zamykana na zatrzaski a dla bezpieczeństwa jeszcze dodatkowo otoczona paskiem ze skóry. Walizka jak filmu z lat 50-tych. Sentymentalne wspomnienia niestety nie przekładają się na praktyczne rozwiązania, dlatego warto zwracać uwagę na nowoczesne produkty.

Życie podróżnych zmieniło się, gdy pojawiły się walizki na kółkach. Po co mamy się męczyć skoro można przetoczyć bagaż bez większego wysiłku na kółkach. Dziś znajdziemy walizki dostępne na dwóch oraz czterech kółkach.

Jakie znaczenie ma liczba kółek?

Wydaje się, że żadne, ale tak naprawdę może się okazać, że będzie różnica. Przede wszystkim dużo zależy od formy transportu jaki będziemy wybierać.

Walizka na czterech kółkach

Jeśli decydujemy się na wyjazd rodzinnych koleją dobrą opcją będzie walizka na czterech kółkach. Weekendowy wyjazd, ale waga w dziesiątki kilogramów to właśnie urok rodzinnego wyjazdu.

Walizka podróżna

Do tak przygotowanej, zapakowanej walizki będą niezbędne cztery obrotowe kółka, które będą pozwalały na przemieszczanie się we wszystkich kierunkach. Dzięki obrotowej walizce łatwo będzie się nawet taki bardzo ciężki bagaż prowadzić a więc będzie to istotna sprawa, przejdziemy bez problemu nawet przez wąskie korytarze w wagonach.

Walizka kabinowa

Na lotniczy wypad najlepsza będzie twarda kabinowa walizka. Szczególnie, gdy będą się znajdować w takiej walizce jakieś szczególnie cenne dla nas przedmioty. W podróży samolotem bardzo dobrze sprawdzać się będzie walizka, która ma dwa kółka oraz dwie stopki. Na pewno istotnym elementem będzie mocny i stabilny uchwyt. Z taką walizką miniemy na lotnisku tłum, nasz bagaż będzie przed wszystkim komfortowy.

Walizka kabinowa ma bardzo dobrą odporność na uszkodzenia, pęknięcia czy wgniecenia. Najlepsze z nich mają wytrzymałość na nacisk na poziomie kilkuset kilogramów. Doskonale chronią przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli podróżujemy swoim samochodem to wydaje się, że dobrym rozwiązaniem będzie miękka walizka, którą będzie można ułożyć w bagażniku bez większych problemów. Jest to rozwiązanie elastyczne i dlatego do samochodu dobrze się sprawdzi.

Nim podejmiemy decyzję warto upewnić się czy walizka będzie w pełni sprawna. W sklepie powinniśmy dobrze z produktem się zapoznać, by rzeczywiście ta nasza decyzja była racjonalnie podjęta.

Autor

Natalia Leja

Redakcja swiatgalanterii.pl