Portfel męski dla taty - jaki model wybrać?

Portfel na razie jest gadżetem dla każdej kobiety i mężczyzny. Nie będzie miało znaczenia czy jest pusty czy pełny, ale będzie ważne, by był praktyczny oraz trwały. Musi się podobać, ponieważ praktycznie raz dziennie będziemy go wyciągać z kieszeni. Jest to również doskonały pomysł na prezent dla taty.

Nim zdecydujemy się na jeden konkretny model warto zobaczyć co w ogóle pojawia się w sprzedaży, jaki obecnie mamy wybór.

Rodzaje portfeli męskich:

Klasyczny

Kopertówka, która ma różne rozmiary i zapinania. Najczęściej podłużny prostokąt, ewentualnie kwadrat. Wykonany ze skóry czy też materiału podobnego do skóry. zapinać się go będzie na zamek, bigiel bądź zatrzask. Musi mieć kieszonkę na drobne. Portfele slim wallet raczej nie będą odpowiednie dla taty, przeznaczone dla eleganckich osób, które zakładają sportowe stylizacje.

Sportowy

Jest to lekka propozycja, która będzie pasować do odzieży sportowej. Wykonywany będzie z materiału, nylonu czasami pojawia się jakaś skórzana propozycja, ale to raczej na tą chwilę rzadkość. Zamykany na zamek, ewentualnie pasek, łańcuszek. Zapięcie w formie rzepu również może się pojawić. Modnym przykładem sportowego portfela jest saszetka na ps. Dzięki temu będziemy mieli wygodę i jednocześnie ochronimy się przed kradzieżą.

Portfel męski

Portmonetka

Inaczej nazywa się ją banknotówką albo bilonówką. Jest przeznaczona do drobnych pieniędzy, w małych rozmiarach bardzo chętnie wykorzystywana przez starszych mężczyzn, dziadków. Ma mały rozmiar, mieści się wszędzie bez większych problemów. Zapinana na zamek, zatrzask czy magnez.

jeśli wybierzemy portfel skórzany w naszych rękach znajdzie się produkt z wysokiej półki, który jednak będzie się również charakteryzował wysokim kosztem. Warto jednak stawiać na te propozycje wykonane ze skóry naturalnej. Jeden zakup będzie kosztowny, ale posłuży na długie lata. Skóra ma charakter elastyczny, jest wytrzymała, może być włoska, bydlęca, cielęca czy zamszowa, skóra z krokodyla, węża czy strusia.

Jeśli kupujemy prezent dla taty wiele zależy od jego wieku. Zawsze jednak będzie warto się zdecydować na skórzaną propozycję, będzie klasyką, która na pewno zasługuje na pozytywną ocenę. Jeśli tata jest już w starszym wieku można również zaproponować mu niewielką i praktyczną portmonetkę męską możliwe, że będzie to dla niego interesujące rozwiązanie.

Autor

Mateusz Dąbrowski

Redakcja swiatgalanterii.pl